- napompuj świnkę, czyli tańszy gaz dla mieszkańców Raciborza - akcja 2017
Cytując informacje z portalu naszraciborz.pl : "Grupowych zakupów prądu czy gazu dokonują już firmy oraz samorządy, w tym raciborski. Teraz tańszy gaz mógłby popłynąć do mieszkań osób fizycznych. Prezydent M. Lenk rozmawiał z Danutą Staniszewską, założycielką serwisu ogarniamprad.pl. Wczoraj na posesyjnej konferencji prasowej zrelacjonował efekty tej rozmowy..." dowiedz się więcej
2017-04-04, 08:15

Grupowe zakupy dla mieszkańców Raciborza

Po cieszących się coraz większą popularnością obywatelskich budżetach miast i wsi (w których mieszkańcy, wspólnie, decydują o sposobie wykorzystania części publicznych środków, a władze lokalne zyskują na ich, obywatelskim zaangażowaniu), widać miejsce na grupowe zakupy prądu i gazu(czyli takie, w których władza lokalne wspierają mieszkańców i firmy zlokalizowane na terenie Gminy we wspólnych zakupach energii, przyczyniając się do obniżania / optymalizowania rachunków / faktur za prąd i gaz.

Niższe koszty utrzymania instalacji gazowych łagodzą skutki finansowe zmiany sposobu ogrzewania i zarazem przyczyniają się do  przechodzenia z rozwiązań wysoko-emisyjnych na ekologiczne wśród mieszkańców.

Jak to robią inni?

W Wielkiej Brytanii to rząd inicjuje wspólne zakupy dla drobnych konsumentów energii (gospodarstw domowych i małych firmy, do 40 MW mocy) współfinansując podmioty pomagające w procedurze zmiany sprzedawcy. W latach 2012-2013 przeznaczył na to 5 mln funtów. Cel jest oczywisty - obniżanie rachunków za prąd na konkurencyjnym rynku energii elektrycznej i umożliwienie małym korzystania z przywilejów dużych (ekonomia skali). Statystyki potwierdzają - w całej Europie drobni konsumenci energii elektrycznej przepłacają za rachunki za prąd rocznie ok. 13 mld euro (Polska też jest wliczona w kalkulację)! A mimo to jedynie 10% konsumentów decyduje się na zmianę sprzedawców lub grupy taryfowej w ciągu roku – u nas odpowiednio 1% w ciągu 5 lat!

Link do konferencji w której brał udział P.Prezydent Miasta Racibórz - Mirosław Lenk

video - klinkij mnie

Link do artykułu na www.naszraciborz.pl - http://www.naszraciborz.pl/site/art/7/22/57109.html

powrót do www.ogarniamprad.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotrek Bartoszko
Biuro Prasowe
Ogarniamprad.pl
+48 61 278 64 70
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy